Nisan 2, 2019

WORDPRESS HTTPS SORUNU (KESİN ÇÖZÜM)

PermaLink Sorunu Çözümü

Çoğunlukla SEO eklentileri PermaLink için uyarı vermektedir. Fakat Windows kullanıcıları PermaLink’leri 404’e yönlendirmektedir. “Kalıcı Bağlantılar” kısmından “Gün & İsim” seçeneğine tıklatıp kaydedelim. CloudFlare kullanıcıları “Catching” sekmesinden “Purge Everything” yapmalıdır. Cache temizleme işlemidir bir nevi. Cache temizlendikten sonra işlemeye başlar. Akabinde gizli sekmeden ya da farklı tarayıcıdan denediklerinde PermaLink ayarlamasından verimli bir sonuç alacaklardır.

.htaccess Sorunu
WordPress kullanıcıları .htaccess değilde web.config kullanmaları daha yararlı olur. Default Web Config kodunu WordPress için aşşağıya bırakıyorum.

<pre class="alt2" dir="ltr"><?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<configuration>
<system.webServer>
<rewrite>
<rules>
<rule name="panel_gizle" stopProcessing="true">
    <match url="^gizlipanel$"  ignoreCase="true" />
    <action type="Rewrite" url="https://***.com/wp-admin/"  />
</rule>
<rule name="WordPress Rule" stopProcessing="true">
<match url=".*" />
<conditions>
<add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsFile" negate="true" />
<add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsDirectory" negate="true" />
</conditions>
<action type="Rewrite" url="index.php?page_id={R:0}" />
</rule>
</rules>
</rewrite>
</system.webServer>
</configuration></pre>

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element::addChild() in /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/htmloptimizer/dom.php:182 Stack trace: #0 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/plugin/widgets/widgets.php(66): Ressio_HtmlOptimizer_Dom->appendScriptDeclaration('!function(e,t,n...', Array, Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #1 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/plugin/widgets/widgets.php(151): Ressio_Plugin_Widgets->injectJsLoader(Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #2 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/dispatcher.php(117): Ressio_Plugin_Widgets->onHtmlIterateTagSCRIPTBefore(Object(Ressio_Event), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #3 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content in /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/htmloptimizer/dom.php on line 182