Mart 19, 2019

Windows Güvenli Modda Başlatmak

Windows 8 ve Windows 8.1’de bilgisayarı bazen güvenli modda başlatmanız gerekebilir. Bu bir sorun sebebiyle, antivirüs kaldırmak için veya farklı sebebeplerden dolayı. Windows 8 güvenli modda nasıl başlatılır bu makalede bunu açıklayacağım.

 

Aşağıdaki adımları uygulayarak bilgisayarı güvenli modda başlatabilirsiniz.

Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak 1. Yöntem

  1. Mouse’yi sağ tarafa çekin
  2. Açılan pencere içerisinden ” Ayarlar ” sekmesini tıklayın
  3. Daha sonra  pencede ” Güç ” sekmesini tıklayın
  4. Yeniden başlat yazısını tıklamadan önce ” Shift ” tuşuna basılı tutun.

Bu işlemleri yaptığınızda bilgisayar onarma moduna girecektir. Daha sonra sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Gelişmiş Başlangıç > Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat

Yeniden başladıktan sonra kendinize uygun seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak 2. Yöntem

Windows 8 yavaş yavaş yerini almaya devam ederken bir yandan da yaptığı keskin değişikliklerle bazı kullanıcılarımızı zor duruma soktuğu da aşikar. Bunlardan biride Windows 8 Güvenli Mod ekranı (safe mode) yada bazı kullanıcılarımızdan duyma şerefine eriştiğim siyah ekranWindows 7Windows XP  sürümlerinde F8 ile giriş yapmaya alışkın olduğumuz Güvenli Mod ekranına artık denetim masası üzerinden yapacağımız bir işlem ile gireceğiz.

Bu yazımda da  “Windows 8 güvenli mod nasıl açılır” sorunuza detaylı olarak cevaplamaya çalışacağım.

İlk olarak Windows + F klavye kestirmesi ile Arama ekranını açıyoruz. Sağ taraftaki arama penceresine Gelişmiş yazıyoruz ve Ayarlar sekmesini işaretleyerek, sol taraftan çıkan sonuçlardan “Gelişmiş başlangıç seçenekleri” seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfanın sağ alt kısmında bulunan Gelişmiş Başlangıç menüsünün altındaki Simdi Yeniden Başlatbutonuna tıklıyoruz.

Karşınıza aşağıdaki gibi mavi bir ekran gelecektir. Bu ekrandan Sorun Gider seçeneğini ve ardından  “Gelişmiş Seçenekler” ve “Başlangıç Ayarları” seçilir.

Açılan başlangıç ayarları pençesinden windows 8 güvenli mod açma işlemi için klavyenizden F4 tuşu ile “Güvenli Modu etkinleştir” seçeneğini seçmemiz gerekmektedir. Yeniden başlatma işleminden sonra bilgisayarınız güvenli moda geçiş işlemini gerçekleştirmiş olacaktır.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element::addChild() in /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/htmloptimizer/dom.php:182 Stack trace: #0 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/plugin/widgets/widgets.php(66): Ressio_HtmlOptimizer_Dom->appendScriptDeclaration('!function(e,t,n...', Array, Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #1 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/plugin/widgets/widgets.php(151): Ressio_Plugin_Widgets->injectJsLoader(Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #2 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/dispatcher.php(117): Ressio_Plugin_Widgets->onHtmlIterateTagSCRIPTBefore(Object(Ressio_Event), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #3 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content in /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/htmloptimizer/dom.php on line 182