Haziran 26, 2019

Printer Spooler Hatası – Printer Çıktı Vermiyor

Printer ayarlarınız doğru, ve yazıcıya belge gönderdiniz ve yazıcı kuyruğunda takılıyor ise çözüm basit. Aşağıdaki dosyayı indirip daha sonrasında yönetici olarak çalıştır derseniz. Sorun çözülecektir.

Spooler hatası alıyorsanız, yazıcılar sekmesinde eklediğiniz printerlar gözükmüyorsa, büyük ihtimalle yazıcı biriktirme servisi durmuştur. Başlat – Çalıştır – Services.msc yazarak veya Başlat – Ayarlar – Yönetimsel ayarlar penceresinden servisler uygulaması içerisinde Yazıcı biriktirme servisini yeniden başlatmanız gerekmekte, eğer bu çözüm işe yaramaz ise aşağı kodu Başlat – Çalıştır ( Windows Tuşu + R) tuşu ile Command programını açıp kodu satır satır sırasıyla çalıştırmanız yeterli.

net stop spooler
del /q %SystemRoot%\System32\spool\printers\*.*
net start spooler

İşlemleri otomatik olarak yapmak isterseniz aşağıdaki dosyayı indirin.

printer

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element::addChild() in /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/htmloptimizer/dom.php:182 Stack trace: #0 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/plugin/widgets/widgets.php(66): Ressio_HtmlOptimizer_Dom->appendScriptDeclaration('!function(e,t,n...', Array, Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #1 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/plugin/widgets/widgets.php(151): Ressio_Plugin_Widgets->injectJsLoader(Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #2 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/dispatcher.php(117): Ressio_Plugin_Widgets->onHtmlIterateTagSCRIPTBefore(Object(Ressio_Event), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #3 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content in /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/htmloptimizer/dom.php on line 182