Kasım 26, 2020

Klavye Tuşlarını Engelleme

Klavye Tuşları İle Engelleme

Klavye tuşlarının kullanımını kapatmak için onkeydown metodunu kullanacağız. Herhangi bir tuşa tıklatıldığında yapılacak değeri false ile etkisiz hale getireceğiz.

<script>
document.onkeydown = function (e) {
   return false;
}
</script>

Mouse ile Sağ Tuş Engelleme

Mouse ile site içerisinde ki yazıların kopyalanmasını engellemek için HTML etikete oncontextmenu değerinin false olarak belirlenmesi yeterli olacaktır.

<html oncontextmenu="return false">

Mouse Seçim Alanını Engelleme

Bu işlem ise şudur; Mouse yada CTRL + A gibi kısa yollar kullanılarak yapılan seçimlerde default olarak arka plan mavi ve yazılar beyaz olmaktadır. Bu seçim alanını CSS ile düzenlemek mümkündür. Bu alanı CSS ile none değerine eşitleyip, kullanıcının hiçbir alanı seçemediği algısını yaratabilirsiniz.

<style>
html {
   -webkit-touch-callout: none;
   -webkit-user-select: none;
   -khtml-user-select: none;
   -moz-user-select: none;
   -ms-user-select: none;
   user-select: none;
}
</style>

Bu yazıyı seçemezsin ki :)))

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element::addChild() in /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/htmloptimizer/dom.php:182 Stack trace: #0 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/plugin/widgets/widgets.php(66): Ressio_HtmlOptimizer_Dom->appendScriptDeclaration('!function(e,t,n...', Array, Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #1 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/plugin/widgets/widgets.php(151): Ressio_Plugin_Widgets->injectJsLoader(Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #2 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/dispatcher.php(117): Ressio_Plugin_Widgets->onHtmlIterateTagSCRIPTBefore(Object(Ressio_Event), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom), Object(Ressio_HtmlOptimizer_Dom_Element)) #3 /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content in /home/altiltoy/siteler/serdarakyol.com/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/classes/htmloptimizer/dom.php on line 182